Ana içeriğe atla

#Mim Hayaller hayaller!  Mimleri çok sevdiğimi söylemiş miydim? Çok seviyorum, belki de bu röportaj okumayı da çok sevmemden geliyor. Mesela bir oyuncu ya da bir yazarı araştırmak istersem röportajlarını okurum hep. Çünkü soruların cevapları iç dünyamızın fısıltıları oluyor. Ve çok güzel bir mim var karşımızda. Beni mimleyen Sevgili Berikanın Günlüğü'ne çok teşekkür ediyorum. Onun cevapları da çok güzel, eğer merak ederseniz bir ziyaret edin bloğunu.
  Geçelim benim cevaplara;
 
1) Hayal kurmaktan hoşlandığınız yer ya da zaman dilimi var mı?
 
  Hayal kurma konusunda üst düzey yetenekli olabilirim. Bir otobüsün camına başımı koyduğum anda, yastığı başımı koyduğum zamanlarda hemen hayal kurabilirim. Hatta uyumak için masal okunan bir çocuk olmadım. Şimdi iyi ki de öyle olmuş diyorum. Çünkü çok fazla masal okumak, hani bilim kurgu tarzı oluyor ya onlar hayal dünyasını öldürebilir. Tabi bu bana göre. Eğer bir gün anne olursam çocuğumla beraber hayal kurarım uyumadan önce. Kitap okuma alışkanlığını tabi ki kazandırmak isterim bu ayrı. Ama okuduğu kitapları canlı bir hayal gücüyle okumalı zannımca. Yani illa ki sınırlandırdığım bir zaman ya da mekan yok. Biz Her de Hayal Kurarız...😉😉😉
 
2) En çok neyin hayalini kurarsınız?
 
  Kitaplarla ilgili bir hayalim var. Yazar olmanın dışında bir şey bu. Bir gün gerçekleştirebilirsem inşallah sizlerle de paylaşmak isterim.
 
3) Şimdiye kadar çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi?
 
  Ah çoğu gerçekleştirme aşamasında. Başardıklarım ayrı, hayallerim ayrı yapacak bir şey yok.  Bekliyoruz ve hayatımızı hayallerimize göre şekillendiriyoruz. Yani hayal kurup neden olmadı diye ağlamak yerine, nasıl gerçekleştirebilirimin derdindeyiz...
  Ama şunu söylemem gerekir ki blog açmak hayallerime giden yolda canlı bir adımdır. Adımımı güzelleştiren ise sizlerin düşünceleri olacak. Ama kimsenin düşüncesi ne ilerlemem için ne durmam için etkili olabilir. Çünkü inanırım ki ilerleten ve durduran bizler değiliz. Destek ya da köstek olabiliriz. Hayatta insanlar genellikle köstek olur, bizim farkımız olsun; destek olalım...
  Ve beni blog açma konusunda yüreklendiren Gönüldaş'ıma çok teşekkür ederim. O kendini biliyor, hayatta tanıdığım nadir kalbi güzel insanlardandır.

4) Henüz gerçekleşmemiş ama ileride gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı?
 
  İnşallah gerçekleşecek dediğim, uğraştığım bir hayalim tabi ki var. Olmaz mı hayal kurmazsak nasıl yaşarız? İnşallah günün birinde adımın önünde Yazar-Şair ibaresini görmektir hayalim. İşte beni çok heyecanlandıran dünyada doldurmam gereken boşluk olduğuna hayalimdir bu. Çünkü bende insanların hayata küçük ya da büyük bir boşluğu doldurmak için geldiğine inanırım.  
 
  Geldik bir mimin sonuna daha, yenilerinde görüşmek üzere. Kimler mi yapsın, bu mimi çok sevdim okuyan herkes yapsın. Özellikle benim Sevgili Gönüldaşlarım yapsın. Ve yapanların cevaplarını okumayı istiyorum. Sevgilerimle...

(Biraz geç yayınladım mimi çünkü yazılarımı çok sık bir şekilde paylaşmayı sevmiyorum. Blogun da dinlenmesi gerektiğine inanıyorum.)

Yorumlar

 1. Ayy ne tatlı küçük bir çocukla uykudan önce hayal kurmak. Çok iyi bir anne olacağını düşünüyorum şu an :) Her şey gönlünce olsun canım ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim :))) İnşallah canım her birimizin gönlüne göre olsun. Mutlu oldum yorumunla, sevgilerimle...:)))

   Sil
 2. Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayaller, hedefler, bir süre sonra göreceli oluyor. Gerçekler her daim karşımıza çıkıyor. Yaşayacaklarımız hep nasibimize düşen şeyler oluyor. İnancınız ve istekli olmanız güzel başarıya götürecek şeylerden bazıları. Yazarlık yolunda başarılar dilerim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Evet gerçekler bazen yolumuzu başka taraflara çeviriyor. Ama nasibimizde varsa yolların ne kadar ters olduğu önemli olmuyor. Rabbim her birimizin yolunu açık etsin...

   Sil
 3. Hadi inşallah yazar olursunn canm 😃 Bende whattpad e başladım yeni yeni.Şiirlerimi paylasiyorum.Sende açsana 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah, bakalım zaman ne gösterir. Benimde wattpad hesabım var ama orada henüz bir paylaşım yapmadım :( İnşallah başlarım bende. Sevgilerimle...:))

   Sil
 4. mim güzelmiş severek okudum umarım hayalini kurduğun herşeye birgün erişme imkanın hatta imkanımız olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh inşallah, bir gün de oldurabildiklerimizi konuşuruz. Çok teşekkürler, sevgilerimle...:)))

   Sil
 5. Dilerim Her şey güzel gönlünce olur ..Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, inşallah her birimizin. Sevgilerimle....:)))

   Sil
 6. Yazar ve şair olma hayalinizin gerçekleşeceğine inanıyorum ben. Yazarlık mutlaka bir mefkureye sahip olmandır. Şairlik de mutlaka şuurlu bir birey olmak ve toplumu şuurlandırmaktır. Bu iki kelime sizin için bir anahtardır. Hiç bir yazınızda, şiirinizde yada çizerseniz çizginizde unutmamanız gerekir. Başarılar diliyorum ben size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Profösör, anlamlı ve yol gösterici yorumunuz için. Dediklerinize dikkat edeceğim. Aydınlattığınız gibi sizin de yollarınız açık olsun. Sevgiler...

   Sil
 7. Sorularda cevapları kadar çok güzeldi okumaktan zevk aldım. Bende mimlemelere bayılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Evet mimleri okumakta, cevaplamakta çok güzel...

   Sil
 8. ayyyy ya ne güzel yazmışsın baksana son günlerde çok mim yazdım istediğin varsa yazarsın güzel oluyooo mimlerini okumaaak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Deep güzel yorumun için, bana bu kadar mim yeter şu anlık :))) Ama bir süre sonra bakar yaparım belki. İnan senin cevapladığın mimleride okuma çok güzel. Sevgilerimle Deep :)))

   Sil
 9. Yazarlık işi başlamış bile. Hayal kurmadan duramayan bir balık olarak bu mimi pek sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)) Nasıl mutlu ettiniz beni. Hayal kurmadan olur mu hiç :)))

   Sil
 10. Ne güzel hayaller dilerim hayallerinin hepsi gerçek olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh inşallah, çok teşekkür ederim :)) Sevgilerimle :)

   Sil
 11. Yazar-Şair sıfatını almayı istemeniz ve bunu için çabalamanız gerçekten hoş bir şey :) Hatta mesela ben şuan taşıdığım "Blog Yazarı" sıfatını sevdim açıkcası ve beni gururlandırmıyorda değil ;) (Kesin sizde ve tüm blog yazarı arkadaşlarda bu duygu oluyordur). Benim en büyük hayalim doğup büyüdüğüm ve 23 yaşında geldiğim İstanbul ilinden BAĞIMSIZ Milletvekili olarak yüce meclise girmek. Bu hayalimle eş hayalim ise İstanbul BAĞIMSIZ Milletvekili sıfatımı kaybetmeden T.C. Başbakanı olup başkanlığımda hükümet kurmaktır(düşünsenize tarafsız,partisiz bir çalışkan Başbakan :)). Daha bir çok hayalim var tabii elbet lakin size en büyük ve uğrunda kendimce mücadele ettiğim hayalimi söyledim :)
  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki "Blog Yazarı" sıfatı çok güzel ama daha bunu bile tam manasıyla yaptım mı bilmiyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Versin ki ne yaşarsa yaşasın ancak kalbi kadar yaşasın. Teşekkür ederim yorumunuz için. Hayallerimiz hep doğru şekilde gerçekleşsin inşallah...

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gökyüzü'nün Çocukları


  Çocukluk aitliktir. Bir çocuk anılara aittir en çok. Toprağın yağmur sonrası kokusuna, oyunların en heyecanlı anına aittir. Bir çocuk en çok gülümseyişe, evrenden büyük bir kalbe, bir çocuk saf temizliğe yakışır. Ve her çocuk Gökyüzü'nün Çocuğudur en çok.   Bilirim çocuklar kadar bakmaz kimse Gökyüzü'ne. Gökyüzü dargın olduğu kadar dargın değildir kimseye. Çocukları hatırlayın başları hep yukarıdadır. Çünkü alışkındır Gökyüzü'ne o başlar.   Bilmem ki bileniniz var mı; bulutları bir şeylere benzetme oyunu vardı. Bu oyunun bir adı yoktu ama hep oynardık. Biz çok severdik, anlam yüklerdik bulutlara. Oohohohoo ne anlamlar çıkmazdı ki. Ejderhaların olmadığını kim söylemiş. Hadi oradan! Belli ki hiç bulutlara bakmayanlar söylemiş. Mesela biz göre bir çocuk Gökyüzü'nde olabilirdi. Bir kedi, köpekten kaçıp Gökyüzü'ne sığınmış olabilirdi.   Bize göre olabilirdi bunlar ama ne mutluluktu çıkan anlamlar. Hele ki bulutların hareket ettiğine şahit olduğumda ki mutluluk gö…

Yazı'nın Ham Maddesi Hüzün'dür...

Tarih:1 Eylül 2017 Cuma      Saat:Umudu Hüzün Geçiyor


 Kim ne derse desin "Mutlu İnsan" işi değil yazmak. Mutlu insan kayıp değil ki kaybolsun kelimelerde, düşsün yazının iklimine. Kanamaz ki kalemi aksın kağıda. "Mutlu İnsan" işi değil yazmak, kim ne derse desin. Bizde yazarak mutlu oluyoruz o başka tabi.
  Aslına bakarsak mutlu olmak için "Fazla Hüzünlü Bir Dünya"da yaşıyoruz. Ve kabullenmiş insan yazar, dünyanın hüznünü kabullenmiş insan. Hüznü kalemine yüklenmiş insan yazar.
  Kalemimiz, göz kapaklarımızdan yorgun bizim. Uykumuzu da severiz bu yüzden. Ah! uyuması da zor bizlere, uyanması da. Hüznümüzden tek koptuğumuz an uykumuz o yüzden değerli bu denli.
 Anlaşılmak için de yazmıyoruz, dinlenmek için uyumadığımız gibi. Anlatmak için yazıyoruz, anlamayı istemek karşı tarafın yükümlülüğü. Anlamayı bırakın kelimenin naifliğini hiçe sayıp acıtıyorlar. Kalbimizin ağrısı, sancısı bize kalıyor.
 İnsanların acıtmak için söylediği sözleri geçin, öfkelerinin …

Sosyal Medya Kabadayıları, Klavye Delikanlıları (!)

İnsanlar konuşmayı çok seven varlıklardır. Konuşma kabiliyeti insana verilmiş, haliyle insan da son harfine kadar kullanır bunu. Düşünen varlık olarak yaratılan insan düşünmez ama. Konuşmaya gelince heheeyy mangalda kül bırakmaz. Yani insan her zaman olduğu gibi burada da işine gelen kısmı alır, geri kalanını halı altına süpürme yapar.   Şimdi her yere de ulaşmıyor mu elleri, iyice yandık. Geçiyor klavyenin başına, hiç tanımadığı insanlara yağdırıyor. Bazen terbiyesizleşiyor ama yazmak hakkı. Konuşacak illâki sesli olmasa da, zehriyle yakacak birinin canını.   Öyle adamlık, hanımefendilik, sözüm ona delikanlılık sığındığın bilgisayar ekranının arkasından olmuyor. Yüreği olan, insan olan yapmaz bunu. Neymiş efendim o fotoğrafı atabiliyorsa, bu yazıyı yazabiliyorsa, böyle de yorumu hakkedermiş. Saygı çerçevesinde her yorum, eleştiri kabuldür. Buna lafımız yok. Hiçbir zaman olmadıda. Ama yazık size. Hiç var olmamış gibi yaşayıp, hiç var olmamış gibi öleceksiniz.   İnsanların tek amacı fa…

Halimin Ruhu

Bu aralar,
Beni en mutlu eden şey film izlemek,
Mutlu insanların var olduğu filmleri.
Mutluluğa inanmak için değil bu,
Aksine,
Mutsuzluğun varlığına inandırmak için kendimi.

Mutluluk uzak bir liman,
Uzak ihtimal.
Ah, şu mutsuzluk,
Davetsiz misafir, hep çat kapı...

                                                        "A. Z. Yazar"

VUSLAT

VUSLAT
Yüreğe vuslat gerek,
Vuslata ayrılık.
Dile Kuran gerek,
Kuran'a yürek.
Dil çözülecek okusa,
Kalbe abdest gerek.